Balon Evi Logo Anasayfa | İletişim | Site Haritası | English  
menu Hakkimizda Ürünler Lisanslar Hizmetler Magazalar Referanslar Haberler
 

Sıkça Sorulan Sorular

 

Soru : Balon üzerine fotoğraf baskısı yaptırmak istiyorum, renkli yapabilir misiniz ?
Cevap : Renkli fotoğraf baskısı yapamıyoruz fakat, açık renk balonlara siyah beyaz görüntü elde edilebilecek gibi siyah renk tramlı baskı yapılabilir.

Soru : Renkli logom var ve balon üzerine baskı yaptırmak istiyorum. En az kaç adet sipariş vermeliyim?
Cevap : Logonuzda birden fazla renk olması durumunda renkler birbirine temas etmediği takdirde minimum 10 paket (1000 adet) baskı yapılmaktadır. Logonuzdaki renklerin birbirine temas etmesi durumunda (renkler birbirine bitişik yada üst üste duruyor ise) minimum baskı 50 pakettir (5000 adet). Logonuzda tek renk olması durumunda minimum baskı 1 paket (100 adet) olarak basılabilir.

Soru : Logomuzda 7 renk mevcut, tüm renkler basılabilir mi?
Cevap : Teknik olarak 4 renge kadar baskı yapılabilir fakat logonuzda bulunan ana renkler kullanılarak nokta tramı tekniği ile renkler çoğaltılabilir.

Soru : Logomuzda birbirine değen 3 renk var, fakat 20 paket (2000 adet) baskı yaptırmak istiyoruz nasıl yapabiliriz ?
Cevap : Logonuzdaki renkleri logonuzu bozmadan eğer birbirinden ayırabilirsek 50 paketin (5000 adet) altında basabiliriz. Bu durumda size en doğru yanıtı verebilmemiz için logonuzu görmemiz gerekiyor.

Soru : Özel bir renkte balon yaptırmak istiyoruz. Pantone numarasına göre balon üretebilir misiniz ?
Cevap : Standart dışı renkler istenmesi durumunda müşterimizden pantone numarası istiyoruz. Siparişin en az 300.000 adet olması durumunda renk örneklerini çalışabiliyoruz.

Soru : Büyük balon yaptırmak istiyoruz, logomuzda 3 renk mevcut ve renkler birbirine temas ediyor.
Cevap : Büyük (27” (80cm) ve 45”(120cm) balonlarda birbirine değen renkler basılamamaktadır. Eğer logonuzdaki renkler birbirine temas etmiyor ise 4 renge kadar baskı yapılabilmektedir.

Soru : Balon üzerinde logomuzun daha büyük olmasını istiyoruz ?
Cevap : Balon üzerinde baskı alanı kısıtlıdır. Logonuz enine, boyuna ve renk sayısına göre balon üzerine maksimum büyüklükte basılmaktadır. Baskının teknik olarak balonun bir yüzünü tamamıyla kaplaması mümkün değildir.

Soru : Eşimin fotoğraflarının basılı olduğu balonlar yaptırmak istiyorum, bu balonların bir kısmını uçan balon olarak, bir kısmını ise tavandan aşağıya doğru 5’li adetler halinde kullanmak istiyorum. Nasıl baskı yaptırmamız gerekli ?
Cevap : Uçan olarak kullanılacak balonlara düz baskı (şişirme yeri aşağıda olacak şekilde), tavandan aşağıya sarkıtılacak balonlara ise ters baskı (şişirme yeri yukarıda olacak şekilde) baskı yapılmalıdır. Bu şekilde baskı yapılması durumunda resimler yönüne göre düz duracaktır.

Soru : Kalp şeklinde kırmızı renkli folyo balonlara 2 renk baskı yaptırmak istiyoruz, mümkün mü?
Cevap : Folyo balonlar üzerine baskı yapılamamakta. Farklı şekillerde olan (yuvarlak , yıldız ve kalp) folyo balonları baskısız olarak kullanmanızı öneririz.

Soru : 6.000 adet çaça balon yaptırmak istiyoruz, çaça kartonlarında firmamızın logosu da olabilir mi ?
Cevap : 10.000 adet ve üzeri siparişlerinizde çaça kartonlarına firma logosu yada herhangi bir slogan basılabilir. 10.000 adedin altındaki siparişlerinizde ise renk ayrımı yapılmaksızın standart çaça kartonları kullanılmaktadır.

Soru : Logomuzda 2 renk mevcut; siyah ve yeşil, logomuzu yeşil balon üzerine basabilir misiniz ?
Cevap : Yeşil renk balona baskı isteniyorsa, logonun zeminine önce beyaz renk yapabiliriz, bu durumda ise baskıda bir renk daha artmış olacaktır.
Tüm hakları saklıdır. Balonevi © 2018. Balonevi.com
Şimdi Parti Zamanı Logo Baskılı Ürünler Kataloğumuzu İndirin E-Bülten Üyeliği